PIERWSZA WARKA

By admin
2022-05-10

Proces warzenia piwa w Browarze Bałtów rozpoczął się od zasypania pierwszych 359 kilogramów ześrutowanego słodu i uzyskania jednorazowo pierwszych 2 tys. litrów brzęczki, która schłodzona, natleniona i nachmielona trafiła do zbiornika. Po jego napełnieniu kolejnymi 2 tysiącamibrzeczki, już z udziałem drożdży, rozpoczął się proces fermentacji, po którym tylko … leżakowanie i piwo gotowe! Jeśli do tego dodamy pełną automatykę, która nadzoruje poszczególne procesy, w tym bardzo ważną dla jakości temperaturę, wydawać by się mogło, że to takie proste! Pierwszym gatunkiem piwa bałtowskiego, które zostało poddane warzeniu, jest pils. 

Linia do produkcji piwa Kaspar Schulz, którą dysponuje Browar Bałtów należy do najlepszych na świecie. Ułożenie linii, przejrzystość, jakośćtechnologii i wykonanie – robi ogromne wrażenie. Doskonałe urządzenia, jakość słodu, chmielu i wody oraz ludzie z pasją to gwarancja dobrego, rzemieślniczego piwa.  

Tworzenie jakości piwa zaczyna się na etapie tworzenia receptury i utrzymania balansu, czyli smaku, w którym dodatki są wyczuwalne, ale nie dominują charakteru piwa, a trunek oferuje nam coś więcej niż tylko intensywny smak i aromat imbiru czy kolendry.

To, co rożni browary rzemieślnicze od przemysłowych, to także utrwalanie. Koncerny dążą do tego, by ich piwa były „czyściutkie bez zamętnienia”, więc specjalne tanki filtrują je do perfekcyjnej klarowności, co usuwa część białek. Naturalne, a zatem dłuższe klarowanie stosowane w browarze rzemieślniczym, zachowuje najcenniejsze smakowo walory piwa, co chcemy w Bałtowie osiągnąć. 

Browar Bałtów na chwilę obecną wytwarza pięć gatunków piwa. Każdemu towarzyszy literacka opowieść w formie słuchowiska, które po sczytaniu kodu QR przeniesie nas do Storytel – największego na świecie serwisu z audiobookami.

Close
Close