Bałtowskie opowieści w Storytel

By monika
2022-08-24

Jesteś ciekaw czym wyróżnia się bałtowski browar na tle innych browarów regionalnych?  Odpowiedź jest jedna – jesteśmy pierwszym w Polsce browarem tematycznym! A co to oznacza dla Ciebie? Serwujemy Ci nie tylko piwo wykonane z najlepszych składników, ale trunek z duszą i własną historią. Dzięki współpracy ze Storytel te fascynujące historie podajemy w formie wysokiej klasy słuchowisk, a każda z nich czerpie z opowieści, które od pokoleń krążą wśród mieszkańców Bałtowa. Występują w nich też osoby, które przyczyniły się do tego, by Bałtów zaczął się rozwijać w kontekście turystycznym. Uniwersalny morał, który w przewrotny sposób zwraca nam uwagę na sprawy, które straciliśmy z oczu, dodaje im ponadczasowości.

Piwa i historie

„Czarcia Stopka” 

– klasyczny lager, ale także nazwa miejsca, z którym związana jest tajemnicza legenda o tym jak to diabeł założył się z aniołem, że jednym susem przeskoczy przez płynącą u podnóża wzgórza rzekę Kamienną. Ponoć tak mocno wybił się ze skały, że pozostawił na niej swój trójpalczasty ślad. Znajdzie się śmiałek, który uda się przy świetle księżyca na słynną skałę? Czy odciśnięty trop to na pewno — jak twierdzą naukowcy – ślad dinozaura? Może w legendzie jest prawda o diabelskich mocach? Przekonajcie się co wydarzyło się pewnej letniej nocy w Bałtowie.

„Serce Smoka”

– tradycyjny pils i powrót do przeszłości, do czasów, gdy Bałtów nazywany był Bałutowem, ludzie żyli w sąsiedztwie smoków i zbrojnych rycerzy. Nie bez powodu do dziś w herbie Bałtowa znajduje się smok. Czym jest odwaga i poświęcenie?  Czy droga „po trupach” w słusznej sprawie to właściwa droga?

„Tajemnica wiedźmy”

– to rarytas dla smakoszy piwa pszenicznego. Orzeźwiające, mocniej nagazowane, z wyczuwalnym zapachem goździków. Tytułowa wiedźma nie pojawia się tutaj przypadkowo –  wszak świętokrzyskie słynie z sabatów czarownic, a jedną z atrakcji kompleksu turystycznego jest również „Sabatówka Wioska Czarownic”. 

Dołączone do piwa słuchowisko może przyprawić Cię o dreszcze. Zwykłe spotkanie grupy przyjaciół, ciepła noc, zimne piwo, szumiący las  – co złego może się stać? Nic. Pod warunkiem, że nie znajdziesz się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze. 

„Pieśń Pszczoły”

– innowacyjne piwo propolisowe z lekką nutką miodu, którego nie mogło zabraknąć w Browarze Bałtów. Bo właśnie w Bałtowie już od kilkunastu lat obchodzone jest Ogólnopolskie Święto Pszczoły a tradycyjne pasieki istnieją tu od dziesięcioleci. W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym znajduje się skansen pszczeli, który ma za zadanie uświadomić zwiedzającym jak ważną rolę pełnią te małe istoty i że bez nich nie będzie również nas. 

Opowieść o pszczołach to historia, gdzie jedno życzenie może stać się przekleństwem, a miłość nie zawsze jest słodka jak miód. Jaką rolę odkrywają tu pszczoły?

„Zmiana warty” 

– piwo w stylu American Pale Ale – wyraziście chmielowe oraz mocno aromatyczne, gdyż obok tradycyjnych odmian chmielu znalazły się nim odmiany nowofalowe, pochodzące z Ameryki. A co łączy Bałtów z USA? Dinozaury!

Historia związana jest z czwartym JuraParkiem, który powstał w stanie Utah. Staniesz się świadkiem niezwykłych wydarzeń, które przytrafiły się podczas rutynowo wykonywanych obowiązków przez naszych pracowników. Nocna zmiana, blask księżyca oświetlający ścieżkę dinozaurów, niezwykła gra cieni i dziwne zrządzenie losu. To co miało miejsce, jest prawdą czy tylko rozbujałą wyobraźnią dwóch przestraszonych kolegów?  

browar bałtów słuchowisko smorytel

Jak posłuchać Bałtowskich Opowieści?

Zeskanuj kod QR z butelki piwa Browaru Bałtów lub wejdź na naszą stronę browarbaltow.pl. Wybierz zakładkęSłuchowiska w Storytel lub będąc w naszej restauracji zeskanuj kod QR

Jeżeli masz konto w Storytel od razu możesz zasłuchać się w naszych opowieściach. Jeżeli jeszcze nie masz konta, załóż go bezpłatnie. Przez tydzień możesz skorzystać z darmowego okresu próbnego.

Teraz już wiesz, czym się wyróżniamy! Mamy nadzieję, że nasze słuchowiska zainspirują Cię do odkrywania zakątków Bałtowa, co więcej zechcesz poznać historię tego miejsca i obiektu. A może zechcesz osobiście spotkać się z naszym Gawędziarzem? Jedno jest pewne – jego historie dopiero się zaczynają! 

Close
Close