Pieśń Pszczoły na podium w Konkursie Piw Rzemieślniczych Kraft Roku 2022

2022-12-16

14 grudnia w Krakowie odbył się uroczysty finał konkursu Piw Rzemieślniczych Kraft Roku 2022. Browar Bałtów, a właściwie główni piwowarzy wzięli udział w konkursie. Co więcej, zapisali się w jego historii.

W ten niecały rok działalności Browaru Bałtów zyskaliśmy nie tylko swoich stałych bywalców ceniących produkcje piwnego trunku, ale również dwa cenne odznaczenia. Pracę browaru można zaliczyć do udanych! Nasza historia zapisuje się już od września, kiedy to Browar Bałtów wziął udział w I Festiwalu Im. Piwa Haberbuscha i Schielego. Warszawski festiwal był miejscem „piwnej rywalizacji” – piwa oceniano w różnych kategoriach. W trakcie festiwalu swoje zdanie mogła wyrazić także publiczność, która zagłosowała na NAJLEPSZY BROWAR. Okazało się, że festiwalowiczom najbardziej przypadło do gustu — pierwsze w Polsce — piwo miodowo-propolisowe.

Tutaj więcej: Festiwal Piwa im. Haberbuscha i Schielego

Pieśń Pszczoły po raz kolejny otrzymuje nagrodę!

Dziś dzielimy się z Wami kolejną wspaniałą wiadomością. Nasze piwo miodowo-propolisowe zajęło 3 miejsce w konkursie piw rzemieślniczych Kraft Roku 2022 w kategorii Honey Beer.

Konkurs Piw rzemieślniczych to jeden z największych i najstarszych konkursów w Polsce. Organizowany od 2007 r. ma na celu promować piwowarstwo rzemieślnicze.

W tym roku w konkursie wzięło udział 754 piw pochodzących od 119 browarów. Konkurs został podzielony na kategorie (58) i podkategorie (ponad 100). Komisja w składzie 41 sędziów z Polski i USA, Włoch, Czech, Słowacji, Niemiec, Litwy, Hiszpanii, Panamy, Belgii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Holandii i Ukrainy. To oni zadecydowali i wyróżnili najbardziej charakterystyczne i idealne piwa rzemieślnicze.

GRATULUJEMY głównym piwowarom — Michałowi Czarneckiemu oraz Mateuszowi Majchrzakowi.

Join the Conversation

Comments are closed.

Close
Close